Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Domowa SiłowniaMini Siłownia

Jaki modlitewnik wybrać ?

Jaki modlitewnik wybrać ?

Jaki modlitewnik wybrać ?

Ławka Scotta, znana również jako modlitewnik, to niezwykle przydatny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej domowej siłowni. Idealnie nadaje się do intensywnego treningu bicepsów, dzięki specjalnej konstrukcji, która pozwala na izolację tej grupy mięśniowej i maksymalizację efektów ćwiczeń. Przyda się jeśli zależy Ci na mocnych i wyrzeźbionych ramionach. Idealny jeśli planujesz trenować pod takie dyscypliny jak armwrestling czy strict curl. Mocne, duże i wyrzeźbione bicepsy to marzenie każdego faceta 🙂

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ławki Scotta/modlitewnika

Przy wyborze ławki Scotta istnieje kilka kluczowych aspektów, które warto rozważyć, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego sprzętu:

 1. Stabilność i trwałość: Wybieraj ławki wykonane z solidnych materiałów, które zapewnią stabilność podczas ćwiczeń. Metalowa konstrukcja z grubymi profilami gwarantuje długotrwałe użytkowanie bez ryzyka uszkodzenia.
 2. Komfort siedziska: Miękka i ergonomicznie profilowana poduszka zapewni komfort podczas ćwiczeń, co jest szczególnie ważne przy długich sesjach treningowych.
 3. Regulacja: Możliwość regulacji kąta i wysokości podparcia pozwoli dostosować modlitewnik do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, co jest kluczowe dla poprawnego wykonania ćwiczeń i uniknięcia kontuzji.
 4. Przestrzeń: Upewnij się, że ławka będzie odpowiednia do przestrzeni Twojej domowej siłowni. Wymiary sprzętu powinny pozwalać na swobodne użytkowanie bez ograniczeń ruchowych.

Jakiego typu modlitewnik wybrać ?

Ogólnie wyróżniamy dwa typy modlitewników.

Stacjonarne w formie osobnego sprzętu do ćwiczeń i w formie modułowej dołączane np. do ławeczki treningowej

Jeżeli  ćwiczenia na modlitewniku to tylko dodatek do Twojego treningu (powiedzmy 4-8 serii w tygodniu) to można myśleć o modułowej ławce do ćwiczeń z modlitewnikiem.

Jeżeli natomiast chcesz się skupić ostro na treningu bicepsów i trenować np po armwrestling lub jeśli dźwigasz duże ciężary (powyżej 40 – 50 kg) to szukaj modlitewnika stacjonarnego.

Nasza propozycja solidnego stacjonarnego modlitewnika w niskiej to HZ1 od Kelton za 360 zł 

Maksymalna waga użytkownika 200 kg
Liczba pozycji oparcia 8
Liczba pozycji siedziska 5
Cechy dodatkowe regulowana wysokość

 

Jeśli szukasz czegoś w większy pieniądzach i do bardziej profesjonalnego treningu to zobacz MS-L107 2.0 – Marbo Sport

za 649 zł (z kodem „zrzucbrzuch12) kupisz go za 571,12 zł

 

Wysokość 89,5 – 105 cm
Szerokość 75 cm
Długość 84 cm
Waga 20 kg
Regulacja oparcia 5 pozycji
Maksymalne obciążenie 300 kg

Jeśli chodzi o modlitewniki dołączane do ławki to warto rozważyć ten model MS-A101 chociaż naszym zdaniem jest to rozwiązanie bardzo podstawowe do lekkich treningów. Cena modlitewnika to 175,12 zł (musisz posiadać ławkę z zestawu)

Wysokość 64 cm
Szerokość 55 cm
Długość 31 cm
Rozstaw uchwytów 26 cm
Waga 3,6 kg
Maksymalne obciążenie 150 kg
Regulacja wysokości 5 pozycji
Profil 40 x 40 mm

 

Ćwiczenia, które możesz wykonać na ławce Scotta

Ławka Scotta jest przede wszystkim używana do treningu bicepsów. Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonać:

 • Uginanie ramion ze sztangą: Podstawowe ćwiczenie na biceps, które polega na uginaniu ramion trzymając sztangę, podczas gdy łokcie są oparte o poduszkę ławki.
 • Uginanie ramion z hantlami: Pozwala na pracę nad równowagą mięśniową, angażując nieco inne partie mięśni niż uginanie ze sztangą.
 • Uginanie ramion ze sztangielką łamaną: To wariant, który może być bardziej komfortowy dla osób o mniejszej elastyczności w nadgarstkach, dzięki specyficznemu uchwytowi.

Decyzja o stworzeniu domowej siłowni może być przełomowym krokiem w stronę lepszego zdrowia i samopoczucia. Oto kilka zalet regularnego treningu w domu:

 • Dostępność: Ćwiczysz kiedy chcesz i jak długo chcesz, bez ograniczeń czasowych czy konieczności podróżowania do komercyjnej siłowni.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy: Brak abonamentów siłowniowych i dojazdów to realne oszczędności.
 • Spersonalizowany zestaw sprzętu: Możesz wybrać tylko te urządzenia, które są Ci naprawdę potrzebne, takie jak ławka Scotta.
 • Prywatność i komfort: Ćwiczenie w domowym zaciszu pozwala na skupienie się na treningu bez zbędnej uwagi ze strony innych.

Posiadanie modlitewnika w domowej siłowni znacznie ułatwi osiąganie celów związanych z wzmocnieniem bicepsów i poprawą ogólnej

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *