Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Mini Siłownia

Mini siłownia w domu od czego zacząć ?

Mini siłownia w domu od czego zacząć ?

Mini siłownia w domu od czego zacząć ?

Pierwszy wpis z cyklu mini siłownia w domu od czego zacząć ? ponieważ nie każdy ma duże pomieszczenie do ćwiczeń. Niektórzy mają dość ograniczoną przestrzeń np. w kawalerkach czy małych mieszkaniach. Bywa też tak, że na miejsce do ćwiczeń macie wydzieloną przestrzeń, którą trzeba potem udostępnić do innych czynności. Często jest też tak, że nie możemy ingerować w pomieszczenie tzn . wiercić dziur czy uchwytów na przykład na drążek do podciągania. W takim przypadku musimy poszukać sprzętu, który będzie zajmował mniej miejsca, nie wymagał montażu i łatwo będzie go schować po treningu. Dodatkowo ważne jest by można było zrobić na nim solidny trening. Co więc wybrać ? Od czego zacząć?

Naszym zdaniem powinniście zacząć od tych trzech akcesoriów do treningu. Dzięki nim jesteście w stanie zrobić trening praktycznie całego ciała. Mowa tutaj o gumach oporowych, uchwytach do pompek i drążku rozporowym. 

Mini siłownia w domu od czego zacząć ?

Gumy oporowe

Pierwszym zakupem powinien być zestaw gum oporowych. Jeżeli mamy ograniczone koszty to najlepiej zacząć właśnie od gum i potem dokupić kolejne sprzęty. Zestaw składający się z 4 gum z różnym oporem pozwoli wykonywać bardzo dużo ćwiczeń (także wielostawowych).

Taki zestaw możesz kupić już za 189 zł . Dostajesz 4 mocne gumy o obciążeniach : 

  • guma zielona: 2000x45x5,3 mm; 23-57 kg
  • guma niebieska: 2000x33x4 mm; 16-39 kg
  • guma czarna: 2000x23x4,5 mm; 12-30 kg
  • guma czerwona: 2000x13x5 mm; 7-16 kg

Dzięki temu możesz wykonywać ćwiczenia na każdą partię mięśniową, ćwiczenia aktywacyjne i wielostawowe jak np martwy ciąg czy przysiady.

Po skończonym treningu gumy pakujesz do specjalnego woreczka i chowasz np do szuflady. Możesz także zabierać je ze sobą na treningi w plenerze. Naprawdę świetny podstawowy sprzęt !

Uchwyty do pompek

Drugi fajny sprzęt, który powinien się znaleźć na każdej domowej siłowni, sali ćwiczeń czy po prostu w wyposażeniu treningowym. Zajmują mało miejsca, możemy je zabrać w plener czy schować do szafy. Dzięki nim możemy zrobić kilka dodatkowych wariantów na pompki. Pompka to najlepsze ćwiczenie bez sprzętu, które angażuje całe ciało. Dodatkowo jeśli mamy już zestaw gum oporowych to możemy jeszcze bardziej utrudnić sobie wykonywanie tego ćwiczenia. Warto dodać, że te uchwyty są metalowe. Często na tańszych aukcjach możesz spotkać plastikowe, na których dużo gorzej się ćwiczy i mają niższą wytrzymałość.

Ceny takich uchwytów zaczynają się już od 30 zł 

Jak zrobić trening klatki piersiowej na takich uchwytach możecie zobaczyć na tym filmie. (przykładowy trening klaty)

Drążek rozporowy

Trzeci sprzęt z TOP 3 jeśli chodzi o mini siłownię czyli drążek rozporowy. Najważniejszym plusem jest to, że jego montaż jest BEZINWAZYJNY jest to ważne szczególnie jeśli wynajmujecie mieszkanie albo nie chcecie wiercić otworów na kołki. Ten drążek możesz zamontować na każdej futrynie bez konieczności wiercenia czy klejenia.

Podciąganie na drążku to naszym zdaniem drugie najlepsze ćwiczenie oprócz pompek. Tak naprawdę posiadając gumy , uchwyty i drążek jesteś w stanie robić trening całego ciała, progresować i pracować nad efektami. Zarówno siłowymi jak i sylwetkowymi. 

Rozkręcany system zwiększania szerokości, który został zastosowany ze specjalnymi blokadami zapewnia wysoką stabilność oraz wytrzymałość. Oba końce drążka zostały zabezpieczone dodatkowym tworzywem sztucznym, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne oraz zapewnia zwiększoną przyczepność. Drążek ma rozstaw od 680 mm do 980 mm więc będzie pasował do większości ościeżnic i futryn.

Ceny takich drążków zaczynają się już od 50 zł 

W treści wpisu macie linki do sprzętu , który naszym zdaniem jest dobry jakościowo i w przystępnej cenie. Oczywiście zawsze możecie szukać taniej jednak sprzęt prezentowany na blogu był testowany przez redakcję.

Mini siłownia w domu od czego zacząć ?

Koszty :

Zestaw 4 gum oporowych – 189 zł 

Uchwyt do pompek – 55 zł 

Drążek – 69,99 zł 

Z kodem zniżkowym „zrzucbrzuch” możesz mieć 10 % zniżki na całe zakupy w K-sport 

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *