Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Domowa Siłownia

Jakie stojaki pod duże ciężary ?

Jakie stojaki pod duże ciężary ?

Jakie stojaki pod duże ciężary ?

Stojaki pod  ciężary, zwane również stojakami treningowymi , są kluczowym elementem wyposażenia siłowni lub domowego garażu treningowego dla osób uprawiających podnoszenie ciężarów. Oczywiście dla większości z trenujących najważniejsze jest to by stojaki miały jak największą wytrzymałość i udźwig. Wtedy właśnie mowa o stojakach pod duże ciężary.

Istnieje wiele różnych rodzajów stojaków pod sztangę , z których każdy ma swoje unikalne cechy i zastosowania. Oto kilka popularnych typów stojaków do podnoszenia ciężarów:

Oczywiście obecnie większość stojaków pełni kilka funkcji na raz ale wpisze Wam tutaj przykładowe typy stojaków wraz z przykładowymi modelami.

  1. Stojak na wyciskanie płasko: Ten stojak jest przeznaczony do wykonywania wyciskania leżąc na ławce płaskiej. Zazwyczaj ma regulowaną wysokość, aby dopasować się do różnych użytkowników. Stojaki tego typu należą do najtańszych. Takie stojaki możemy kupić już za około 200 zł za 2 szt. Takim modelem są np KSH015 od K-sport

        Możemy również przy ich użyciu wyciskać w skosie. Mają 7 poziomów regulacji. 

2. Stojak na przysiady: Jest to stojak zaprojektowany specjalnie do wykonywania przysiadów. Zapewnia stabilne oparcie dla sztangi podczas wykonywania tego ćwiczenia.

3. Stojak typu power rack: Jest to zaawansowany rodzaj stojaka, który oferuje dodatkowe funkcje, takie jak możliwość regulacji wysokości, zintegrowane belki do podciągania czy opcje zamocowania dodatkowych akcesoriów, na przykład uchwytów do dipów.

4.Stojak do martwego ciągu: Specjalnie zaprojektowany stojak, który umożliwia łatwe podnoszenie i opuszczanie sztangi podczas wykonywania ćwiczenia martwego ciągu.

Przy wyborze odpowiedniego stojaka pod duże ciężary należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby treningowe oraz dostępną przestrzeń. Ważne jest również upewnienie się, że stojak jest wykonany z solidnych materiałów i może bezpiecznie pomieścić obciążenia, z którymi będziesz pracować.

Zdecydowanie fajnym rozwiązaniem i dobrym stosunkiem ceny do jakości są stojaki KSG005 od K-sport

  • szerokość: grube profile 6 cm
  • wysokość: dostosowana do wzrostu do około 190 cm przy przysiadach
  • kompaktowa konstrukcja z możliwością regulacji środkowego rozstawu
  • antypoślizgowa guma zapobiega zarysowaniu podłogi i zapobiega niechcianym ruchom sprzętu
  • max. obciążenie 350 KG (175 KG + 175 KG)
  • czarne estetyczny profile z czerwonymi, rzucającymi się w oczy asekuracjami

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stojaków i nie wiesz jakie stojaki wybrać to zobacz ten poradnik : 

Szukasz zniżek ? Tutaj możesz kupić większość sprzętu z K-sport 10 % taniej (nie dotyczy gryfów i obciążeń)

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *