Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Domowa SiłowniaMini Siłownia

Drążek do podciągania dla początkujących?

Drążek do podciągania dla początkujących?

Drążek do podciągania dla początkujących?

Drążek do podciągania to jeden z podstawowych sprzętów do ćwiczeń. Obecnie na rynku mamy bardzo dużo różnego rodzaju drążków. Dzięki czemu, każdy może dobrać drążek pod swoje potrzeby. Zasadniczo możemy podzielić ja na kilka rodzajów. :

  1. Drążek montowany na drzwi:  Tak zwany drążek rozporowy. Przystępna cenowo opcja dla początkujących. Drążek montowany na drzwi można łatwo zamontować w standardowych ramach drzwiowych bez konieczności korzystania z narzędzi. Należy jednak pamiętać, że drążki tego typu nie nadają się do wszystkich typów i rozmiarów ościeżnic. Odradzane są do wszelkiego rodzaju tanich, „papierowych” ościeżnic. Mocny drążek tego typu to KSSL067 od K-sport. Testowany był kiedyś na kanale zrzucbrzuch.

     

    Podsumowując, drążek montowany na drzwi może być bezpieczny, o ile jest prawidłowo zamontowany i używany zgodnie z zaleceniami producenta. Regularne sprawdzanie stanu montażu oraz ostrożność podczas ćwiczeń są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas korzystania z takiego drążka.

  2. Przenośny drążek do podciągania: Jeśli chcesz mieć możliwość ćwiczenia w różnych miejscach, drążek przenośny może być dobrym wyborem. Istnieją modele, które można łatwo zdemontować i złożyć, co ułatwia przenoszenie ich ze sobą. Bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy np wynajmują mieszkanie i nie mają możliwości montażu drążka do ściany czy ościeżnicy.
  3. Drążek do montażu na ścianie lub suficie: Jeśli masz dostateczną przestrzeń i preferujesz trwałe rozwiązanie, drążek do montażu na ścianie lub suficie może być odpowiednią opcją. Takie drążki są zazwyczaj bardzo stabilne i mogą wytrzymać większe obciążenia.

Podczas wybierania drążka do podciągania dla początkujących zwróć uwagę na jego stabilność, bezpieczeństwo i łatwość montażu. Upewnij się również, że wybrany drążek pasuje do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Tak naprawdę domowa siłownia na małej przestrzeni ma rację bytu tylko trzeba wiedzieć jakie sprzęty dobierać.

Zobacz także – ranking stojaków pod sztangę do 300 zł 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *