Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Domowa Siłownia

Ławka treningowa pod większe ciężary

Ławka treningowa pod większe ciężary

Ławka treningowa pod większe ciężary

Ławka treningowa to jeden z podstawowych sprzętów jakie powinniśmy zakupić wyposażając naszą domową siłownię. Przed zakupem warto zastanowić się jaka ławka będzie nam potrzebna do przyszłych treningów. Głównie warto zwrócić uwagę na to czy będziemy trenować rekreacyjnie czy idziemy w większe obciążenia. Klasyczny trening siłowy charakteryzuje się stałym zwiększaniem obciążenia. Więc jeśli tak właśnie chcesz ćwiczyć to przyda Ci się ławka treningowa pod większe ciężąry.

Planujesz  trening z większymi ciężarami ?  W tym przypadku ważne jest by wybrać solidną i stabilną ławkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej ławki ? 

 1. Konstrukcja i materiał: Upewnij się, że ławka jest wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak stal. Solidna konstrukcja pozwoli ławce utrzymać większe obciążenia. Mowa tutaj o obciążeniach powyżej 250 kilo. Ponieważ przykładowo jeśli Ty ważysz 80 kg i dźwigasz 110 kg to już mamy obciążenie ławki 190 kg. Jeśli założymy, że chcesz zwiększać ciężar to z czasem może się okazać, że ławka ma zbyt mała wytrzymałość.
 2. Stabilizacja podczas treningu: Sprawdź, czy ławka jest stabilna nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Przy dużych ciężarach nie ma mowy o ruszaniu się konstrukcji czy ewentualnych luzach.
 3. Udźwig: Zwróć uwagę na maksymalny udźwig ławki. Upewnij się, że jest wystarczająco wtrzymała, aby „udźwignąć” ciężary, z którymi planujesz pracować.
 4. Możliwość regulacji: Wybierz ławkę z regulacją kąta nachylenia. Takie rozwiązanie pozwoli na trening różnych grup mięśniowych.
 5. Opinie i recenzje: Zapoznaj się z opiniami użytkowników na temat danego sprzętu. W dzisiejszych czasach można znaleźć opinie na temat wielu produktów. Na przykład na platformie Youtube.

Bezpieczeństwo podczas treningu z dużymi ciężarami jest najważniejsze. Dlatego inwestycja w solidną ławkę w tym przypadku to podstawa.

Ławka treningowa pod większe ciężary – propozycja

Jeśli chodzi wytrzymałą i regulowaną ławkę treningową pod większe ciężary to fajny produkt wypuścił K-Sport. Ławka treningowa pod większe ciężary KSG003 

Cena sklepowa to 599 zł . Tutaj możesz kupić ją ze zniżką za 539,10 zł 

KSG003 – specyfikacja i prezentacja

KSG003 ma właściwie wszystkie cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu ławki.

 • max. obciążenie 350 kg
 • regulacja siedziska 3 stopnie
 • regulacja oparcia 10 stopni
 • poszycie klasy premium
 • wykonana z wysokogatunkowej polskiej stali
 • malowana metodą proszkową
 • stopki antypoślizgowe
 • kółka do łatwego transportu ławeczki
 • waga: 28 kg

Wytrzymałość to 350 kg, posiada 10 stopni regulacji, jest wykonana ze stali o grubości 4 mm. Dodatkowo całość jest fajnie zaprojektowana i estetycznie wykonana. Warto też zwrócić uwagę, że ławka jest w bardzo przystępnej cenie. Wzmacniana ławka poniżej 600 zł to naszym zdaniem uczciwa cena. Tak jak pisaliśmy warto też posiłkować się opiniami innych przed zakupem. W sieci pojawiły się już pierwsze filmy z testami więc jak ławka sprawuje się w akcji możecie zobaczyć sami.

Tutaj macie opinię na temat ławki z kanału zrzucbrzuch.

A tutaj możecie zobaczyć jak wygląda montaż i pełną konstrukcję ławki :

Planujesz ćwiczyć na mniejszych ciężarach ? Chcesz ćwiczyć rekreacyjnie ?  Przeczytaj wpis – składana ławka regulowana

Do ćwiczeń na mniejszych ciężarach dobrym rozwiązaniem będzie tańsza ławka KSSL062 

Możesz tą ławkę kupić w promocyjnej cenie 295 zł

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *