Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Domowa SiłowniaMini Siłownia

Mini siłownia w domu – Ławka składana/regulowana

Mini siłownia w domu – Ławka składana/regulowana

Ławka składana jaką wybrać ?

Kolejnym elementem naszej mini siłowni będzie ławka składana. Jest to jeden z podstawowych elementów naszej mikro siłowni. Zaraz dowiecie się z tego wpisu jaką wybrać i na co zwrócić uwagę.

Z założenia nasza mini siłownia będzie służyć raczej do lżejszych obciążeń. Powiedzmy do takich 100 – 110 kg plus jakieś 80 – 90 wagi użytkownika i tak jest to sporo jeśli chodzi o poczatkujących użytkowników i domowe siłownie. Biorąc pod uwagę, że ważysz 70 – 80 kg to będziesz miał jeszcze sporo zapasu jeśli chodzi o obciążenie ławeczki. W przypadku większych ciężarów warto już pomyśleć o bardziej profesjonalnej i wzmacnianej ławeczce. Większość ludzi, którzy dźwigają takie ciężary ćwiczą raczej na dużych siłowniach albo konkretniej doposażonych domowych siłowniach.

W tym wpisie chciałbym się skupić na ławeczce składanej/ regulowanej, która przeznaczona jest raczej dla początkujących i amatorów. Nie oznacza to, że nie skorzystają z niech zaawansowani ponieważ jej udźwig to około 200 kg.

Ławka składana jaką wybrać ?

Ławka składana jaką wybrać ?

Do mini siłowni sprawdzi się zdecydowanie ławka składana z regulacją poziomów oparcia (7 wariantów) pozwoli Wam zrobić trening wielu partii mięśniowych. Niektórzy myślą, że ławka treningowa służy głównie do wyciskania. Nie prawda! Możemy na niej zrobić trening całego ciała (nawet mięśni nóg!). W połączeniu z hantlami czy gryfem i obciążeniami możemy zrobić trening całego ciała w małym pomieszczeniu. Dodatkowo model KSSL062 możesz złożyć po treningu i schować np pod łóżko. Po złożeniu ma mniej niż 22 cm wysokości.

Dodatkowo siedzisko jest regulowane w dwóch stopniach więc poprawi to komfort np. przy pracy na skosie. (Podwyższenie siedziska powoduje, że stabilniej siedzimy podczas wyciskania). Lekkie ustawienie siedziska do góry zapobiega zsuwaniu się tyłka 🙂

Długość po złożeniu to 135 cm. Spokojnie zmieści się pod łóżko. 

7 poziomów regulacji (w tym skos ujemny) nie wszystkie ławeczki mają ten wariant. Tutaj masz takie poziomy (- 26 , 26 , 38 , 50 , 63 , 80 wyrażone w STOPNIACH) dzięki czemu klatkę i bary możesz robić na kilka sposobów.

Dodatkowo na ławce KSSL062 możesz robić również mięśnie brzucha ! 

Trochę danych na koniec :

  • waga 12 kg
  • max. obciążenie 200 kg
  • regulacja siedziska 2 stopnie
  • regulacja oparcia 7 stopni
  • wzmocnienia poszycia
  • wykonana z wysokogatunkowej polskiej stali
  • malowana metodą proszkową
  • gumowe stopki
  • możliwość złożenia sprzętu w celu łatwego przechowywania
  • długość po złożeniu: ok. 135cm

Jak taka ławeczka prezentuje się na żywo możesz zobaczyć na tym filmie :

Ławka składana jaką wybrać ? cena ? 

Obecnie cena takiej ławki to 298 zł jeżeli chodzi o ławeczkę z tyloma funkcjami to jest to jedna z lepszych cen na rynku. Dodatkowo korzystając z kodu rabatowego „zrzucbrzuch” możesz kupić ją 10 % taniej. Czyli za 268 zł dostawa powyżej 100 zł jest za free więc masz ławkę w cenie 268 zł. 

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *