Domowa Siłownia

Jak wyposażyć swoją domową siłownię.

Domowa SiłowniaMini Siłownia

Gumy oporowe jakie kupić ?

Gumy oporowe jakie kupić ?

Gumy oporowe jakie kupić ?

Gumy oporowe to dobra alternatywa dla klasycznych urządzeń do treningu. Oczywiście nie zastąpią nam w 100% ciężarów ale mogą być świetną pomocą przy pracy nad sylwetką, odchudzaniu czy rehabilitacji. Przydają się także przy nauce stabilizacji, nauce poprawnej techniki ćwiczeń czy też w kalistenice.

Trening z gumami jest bezpieczny i zdrowy dlatego polecany jest właśnie przy urazach i dla osób początkujących. Ważne jest tylko to by wiedzieć jak z nimi ćwiczyć i posiadać wiedzę na temat ćwiczeń. Jeżeli jesteś poczatkujący to warto zobaczyć sobie na YT parę kanałów z treningami. Dzięki czemu poznasz ćwiczenia i nauczysz się ćwiczyć na gumach. Możesz też oglądać gotowe treningi z gumami.

Są bardzo dobrym wyborem do treningu domowego jeśli nie masz czasu chodzić na zwykła siłownię , a ilość miejsca w mieszkaniu cię ogranicza. Taki zestaw gum zajmuje bardzo mało miejsca (możesz schować go do woreczka po treningu). Jest to bardzo dobry wybór do każdej mini siłowni / sali treningowej. Niezależnie od tego czy masz miejsce na ciężary czy nie to warto posiadać taki zestaw gum oporowych.

Gumy oporowe jakie kupić ?

Gumy oporowe cechy : 

  • wykonane z naturalnego lateksu
  • rozciągliwe
  • wzmacniane / wytrzymałe
  • różnorodność ćwiczeń (ogranicza Cię własna wyobraźnia)
  • nadają się do mobilizacji , rehabilitacji , rozgrzewki

Gumy oporowe jakie kupić ?

Najlepiej od razu kupić zestaw gum oporowych. Zestawy z reguły składają się z 3-4 gum i zawierają gumy oporowe o różnej sile naciągu. Dzięki czemu będziemy mogli od razy wykonywać różne rodzaje ćwiczeń. Różny naciąg gum przydaje się do innych ćwiczeń. Wiadomo, że silniejszą gumą będziemy trenować klatkę piersiową niż np triceps. Do ćwiczeń wielostawowych jak martwy ciąg czy przysiady będziemy potrzebować jeszcze mocniejszych. Dlatego mając 4 różne gumy możemy zrobić kompletny trening.

Trening z gumami znajdzie zastosowanie praktycznie w większości dyscyplin dlatego mają tak wielu zwolenników. Niektórym kojarzą się tylko z trenowanie w domu w czasach pandemii ale to błędne myślenie.

Idealnie sprawdzają się do rozgrzewki, mobilizacji, treningu mięśni i siły o raz wytrzymałości, a także odchudzania.

Jakie gumy kupić ?

Fajny zestaw możecie znaleźć na stronie K-Sport 

W ZESTAWIE

  • guma zielona: 2000x45x5,3 mm; 23-57 kg
  • guma niebieska: 2000x33x4 mm; 16-39 kg
  • guma czarna: 2000x23x4,5 mm; 12-30 kg
  • guma czerwona: 2000x13x5 mm; 7-16 kg
  • woreczek

Naprawdę fajny i mocny zestaw do treningu. Test tych gum możecie zobaczyć tutaj :

 

Z kodem zniżkowym „zrzucbrzuch” możesz mieć 10 % zniżki na całe zakupy w K-sport 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *